ثبت شرکت ایلیا

طبقه بندی بین المللی علائم صنعتی و تجاری

طبقه بندی بین المللی علائم صنعتی و تجاری شامل ۴۵ طبقه می‌باشد که ۳۳ طبقه نخست آن مربوط به کالاها و مابقی مربوط به خدمات می‌شود.

هنگام ثبت علامت تجاری، باید طبقاتی که نیاز است نام تجاری در آن‌ها ثبت شود را از طبقه بندی بین المللی کالا و خدمات انتخاب کنید.

با نگاهی به تاریخچه‌ی کنوانسیون پاریس در زمینه‌ی حمایت از مالکیت صنعتی به این نتیجه می‌رسیم که به‌منظور حمایت از علائم تجارتی در سطح بین‌المللی و با توجه به قوانین این کنوانسیون، صاحب برند (شخص حقیقی یا حقوقی) باید بطور جداگانه چند تقاضانامه را در ادارات کشورهای مختلف عضو به زبان‌های گوناگون با پرداخت هزینه‌های متفاوت و صرف زمان طولانی ارائه نماید.

به‌همین علت و برای سرعت بخشیدن به روند ثبت بین‌المللی برند و به‌دست آوردن حقوق ناشی از آن، تعدادی از کشورهای عضو کنوانسیون پاریس، اتحادیه‌ای بین‌المللی‌ را جهت حمایت از مالکیت صنعتی در راستای کنوانسیون پاریس تشکیل داده و در آن سیستم مادرید (Madrid System) را بعنوان دستورالعمل ثبت بین‌المللی علائم تجارتی تصویب نمودند.

سیستم مادرید شامل دو معاهده می‌باشد: موافقتنامه مادرید مورخ ۱۸۹۱ و پروتکل مرتبط با آن مصوب ۱۹۸۹ و همچنین آئین‌نامه‌های مشترک می‌باشد. سیستم مادرید در حال‌حاضر دارای ۸۵ عضو متشکل از کشورها و دفاتر منطقه‌ای می‌باشد. همچنین درخواست ثبت بین‌المللی برند صرفا از طریق دفاتر مالکیت صنعتی کشورهای عضو سیستم مادرید امکان‌پذیر بوده و منوط به ثبت در کشور مبداء می‌باشد.

طبقه بندی بین المللی علائم صنعتی و تجاری (سیستم مادرید)

لیست طبقات کالاها

در طبقه بندی بین المللی علائم صنعتی و تجاری از طبقه ۱ تا ۳۴ می‌توانیم لیست طبقات کالاها را به شرح زیر مشاهده کنیم:

لیست طبقه بندی خدمات

همچنین در طبقه بندی بین المللی علائم صنعتی و تجاری از طبقه ۳۵ تا ۴۵ می‌توانیم لیست طبقه بندی خدمات را به شرح زیر مشاهده کنیم:

نکته مهم: قبل از اقدام به ثبت علامت تجاری بهتر است نسبت به استعلام برند توسط کارشناسان ثبت ایلیا اقدام نمایید. کارشناسان ما به‌صورت رایگان بررسی می‌کنند که نام تجاری مورد نظر شما قبلا در این طبقات ثبت شده یا نه.
بنابراین اگر قبلا ثبت نشده باشد و شرایط کلی ثبت علامت تجاری را دارا باشد، می‌توانید با اطمینان بیشتری نسبت به ثبت برند خود اقدام نمایید.

4.5/5 - (10 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها