تشکیل مناطق آزاد خاص ضرورتی ندارد

تشکیل مناطق آزاد
تشکیل مناطق آزاد خاص ضرورتی ندارد

به گزارش سامانه اطلاع‌رسانی ثبت ایلیا به نقل از خبرگزاری مجلس شورای اسلامی:

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مناطق آزاد در راستای افزایش صادرات و تعامل با کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: در شرایط کنونی باید مقررات به حدی روان شود که سرمایه‌گذاری در کل کشور تسهیل شود؛ در غیر این صورت شاهد توسعه نامتوازن در کشور خواهیم بود.
رضا رحمانی بر ضرورت بهره‌مندی از مناطق آزاد در راستای تقویت صادرات و توسعه تعامل با کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: اگر مناطق آزاد تبدیل به مکانی برای واردات شوند این اتفاق دارای ایراد بوده و باید جلوی آن را گرفت.

ایجاد منطقه آزاد باعث توسعه نامتوازن در کشور نشود

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید توجه داشت که تشکیل مناطق آزاد مربوط به چند دهه قبل بوده، اما در شرایط کنونی باید مقررات به حدی روان شود که سرمایه‌گذاری در کل کشور تسهیل شود، درغیر اینصورت شاهد توسعه نامتوازن در کشور خواهیم بود. اگر یک شهر به منطقه آزاد تبدیل شود شاهد هجوم سرمایه به آن منطقه خواهیم بود و ممکن است همین موضوع باعث کاهش سرمایه‌گذاری در شهرهای اطراف شود، لذا باید در راستای توسعه متوازن کشور تلاش کرد. به جای حمایت از منطقه‌ای خاص باید به فکر حمایت از تولیدکنندگان در سطح ملی بود.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه نیز عنوان کرد: زمانی که تصمیم به تشکیل مناطق آزاد گرفته شد، دولت‌ها در داخل سرزمین انعطاف کمی داشتند و به همین دلیل نیز فلسفه تشکیل مناطق آزاد مطرح شد، اما در شرایط کنونی دولت خواستار حمایت از تولید و توسعه صادرات است، پس دلیلی برای تشکیل مناطق آزاد خاص وجود ندارد، چرا که از نگاه دولت و نمایندگان، کل کشور مانند منطقه آزاد و نیازمند حمایت است.
وی در پایان بر ضرورت حمایت همه جانبه از تولید تاکید کرد و گفت: برای خروج از شرایط رکودی باید به فکر افزایش تولید و صادرات بود، در این‌ صورت علاوه بر رفع معضل رکود، بیکاری نیز در جامعه کاهش خواهد یافت، پس باید به جای حمایت از منطقه‌ای خاص، به فکر حمایت از تولیدکنندگان در سطح ملی بود.

تشکیل مناطق آزاد خاص ضرورتی ندارد
۷۵۳۶۵ (۹۸۲۱+)


تاکنون ۰ دیدگاه برای "تشکیل مناطق آزاد خاص ضرورتی ندارد" ثبت شده است.