مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده اجرایی شد

مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده
مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده اجرایی شد

به گزارش سامانه اطلاع‌رسانی ثبت ایلیا به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور:

با اجرایی شدن مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده از تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ تمام اشخاص حقوقی فعال، با هر مقدار فروش یا درآمد از محل کالا و خدمات (به اسنثنای اشخاص حقوقی با فعالیت‌های صرفاً معاف موضوع ماده ۱۲ قانون مالیات برارزش افزوده) که به موجب فراخوان‌های قبلی تاکنون برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده فراخوان نشده بودند، مشمول اجرای این قانون خواهند شد.

بنابراین تمام فعالان اقتصادی عرضه کننده‌ی کالا و یا ارائه دهنده‌ی خدمات از این پس مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده می‌باشند و باید برای آموزش و اجرای مقررات این قانون اقدام نمایند.

همچنین اشخاص حقوقی که بعد از تاریخ اجرای مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده ایجاد، تاسیس و به ثبت می‌رسند و یا شروع به فعالیت می‌کنند، با هر حجم از فروش و یا درآمد حاصل از کالا و خدمات، از اولین دوره مالیاتی بعد از شروع فعالیت، مشمول اجرای این قانون می‌شوند.

فعالان اقتصادی که واجد شرایط مرحله‌های اول تا ششم قانون مالیات بر ارزش افزوده بوده‌اند، حتی در صورت انطباق با شرایط مشمولیت مرحله هفتم جزء مودیان مشمول مراحل قبلی محسوب و ملزم به اجرای مقررات از تاریخ مشمولیت خواهند بود.

همچنین براساس ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده، اشخاص حقوقی که در زمینه‌ی عرضه کالا و ارائه خدمات یا واردات محصولات کشاورزی فراوری نشده، دام و طیور زنده، آبزیان، زنبور عسل و نوغان، انواع کود، سم، بذر و نهال، آرد خبازی، نان، گوشت، قند، شکر، برنج، حبوبات و سویا، شیر، پنیر، روغن نباتی، شیر خشک کودکان، کتاب، مطبوعات، دفاتر تحریر و انواع کاغذ چاپ، تحریر و مطبوعات، انواع دارو و لوازم مصرفی درمانی و خدمات درمانی، خدمات حمل و نقل عمومی مسافری، فرش دستباف و خوراک دام و طیور فعالیت دارند، الزامی به ثبت‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده ندارند.

فعالان اقتصادی مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده می‌بایست از اول مهر سال ۱۳۹۵ تمام قوانین نظام مالیات بر ارزش افزوده، از جمله وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده از خریداران، ارایه اظهارنامه و واریز مالیات و عوارض بر ارزش افزوده به حساب‌های تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور را اجرا کنند.

آن دسته از مودیان که نیاز به آموزش این قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده را دارند می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور یا مراجعه حضوری به ادارات کل امور مالیاتی استان و شهرستان مربوطه برای آموزش ثبت نام کنند تا اقدام لازم برای آموزش آنه‌ا به صورت رایگان صورت گیرد.

 

مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده اجرایی شد
۷۵۳۶۵ (۹۸۲۱+)


تاکنون ۰ دیدگاه برای "مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده اجرایی شد" ثبت شده است.