لزوم برندسازی کشمش ایرانی در بازارهای جهانی

برندسازی کشمش ایرانی
لزوم برندسازی کشمش ایرانی در بازارهای جهانی

به گزارش سامانه اطلاع‌رسانی ثبت ایلیا به نقل از خبرگزاری مجلس شورای اسلامی:

هادی شوشتری نماینده مردم قوچان و فاروج درخصوص صادرات کشمش و رسیدگی به وضعیت باغدارن، گفت: کشاورزان و باغداران با عدم خرید تضمینی کشمش مواجه هستند و این باعث شده است تا هزینه تولید بیشتر از درآمد باشد. وزارت جهاد کشاورزی که متولی این امر است باید آن را در شوراهای مربوطه مطرح و به تصویب برساند تا کشمش به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود تا شاهد پایداری اشتغال و رونق در عرصه تولید و صادرات این محصول باشیم.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی از دوستان در خصوص این محصول عنوان می‌کنند که کشمش جزء اقلام استراتژیک نیست و فقط درچند استان شاهد باغداری انگور هستیم؛ اما باید یک نگاه اساسی به این محصول بشود و با فرآیندهایی همچون خرید تضمینی و برندسازی آن را دوباره در بازارهای جهانی مطرح کنیم.
ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ کشمش دنیا است و جایگاه کشمش ایران می‌تواند بسیار بهتر از وضعیت کنونی باشد، اما عدم حمایت و توجه به این محصول، صادرات این محصول را تحت تاثیر قرار داده است. قیمت کشمش صادراتی ایران نسبت به سایر کشورها پائین‌تر است.
توجه به خشکبار درکشور بسیار کم است و به این موضوع اهمیت داده نمی‌شود؛ زیرا دولت به دنبال حمایت از صنایع بزرگ است در حالی که تولید آبغوره و شیره انگور و سایر محصولات انگور پتانسیل بالایی در سودآوری و اشتغال‌زایی دارد.

لزوم برندسازی کشمش ایرانی در بازارهای جهانی
۷۵۳۶۵ (۹۸۲۱+)


تاکنون ۰ دیدگاه برای "لزوم برندسازی کشمش ایرانی در بازارهای جهانی" ثبت شده است.