لزوم برندسازی زعفران ایرانی در بازارهای جهانی

برندسازی زعفران ایرانی
لزوم برندسازی زعفران ایرانی در بازارهای جهانی

به گزارش سامانه اطلاع‌رسانی ثبت ایلیا به نقل از خبرگزاری مجلس شورای اسلامی:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بازار جهانی زعفران ایران با “کیفیت‌بخشی” به این محصول دوباره باز می‌گردد، گفت: خرید تضمینی محصول زعفران دست دلالان را کوتاه و کام کشاورزان را شیرین می‌کند. وی درباره صادرات غیررسمی پیاز زعفران به دیگر کشورها و چگونگی ارز آوری این محصول در ایران، اظهار داشت: با توجه به اینکه ۹۵ درصد محصول زعفران جهان را تولید می‌کنیم اما به دلیل رعایت نکردن برخی استاندارهای جهانی نتوانستیم بازار جهانی طلای سرخ را به دست گیریم!

برندسازی نیاز امروز محصول زعفران ایران است

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برندسازی یکی از راه‌های توسعه محصول زعفران است،‌ گفت: اگر بتوانیم صنایع بسته‌بندی و برندسازی زعفران را به سطح استانداردهای جهانی برسانیم طبیعتا با این توان، دوباره سهم خود را از بازار جهانی به دست می‌آوریم.

بازار جهانی زعفران با کیفیت‌بخشی به دست می‌آید

رجایی باغ سیایی، با اشاره به صادرات غیررسمی پیاز زعفران به کشورهای همجوار،‌ گفت: چه بخواهیم چه نخواهیم پیاز زعفران به دیگر کشورها صادر شده و با توجه به اینکه پیاز زعفران قابل تکثیر است، این محصول روز به روز درحال افزایش است و تنها راهکار فعلی ما می‌تواند “کیفیت‌بخشی” در روند تولید این محصول باشد.

خرید تضمینی زعفران دست دلالان را کوتاه می‌کند

وی یادآور شد: ما باید تسهیلاتی به کشاورزان اختصاص دهیم و حتی با خرید تضمینی محصول می‌توانیم سود واقعی محصول را به دست کشاورزان برسانیم و دست واسطه‌ها و دلالان را کوتاه کنیم. با این گونه برنامه‌ها می‌توان کام کشاورزان را شیرین کرد و نگرانی حاصل از فروش محصول را از کشاورزان گرفت.

لزوم برندسازی زعفران ایرانی در بازارهای جهانی
۷۵۳۶۵ (۹۸۲۱+)


تاکنون ۰ دیدگاه برای "لزوم برندسازی زعفران ایرانی در بازارهای جهانی" ثبت شده است.