تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال ۱۳۹۵

تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال 1395
تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال ۱۳۹۵

به گزارش سامانه اطلاع‌رسانی ثبت ایلیا به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور:

آخرین فرصت برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۵ هجری خورشیدی برای افراد حقوقی و اجاره املاک تا پایان تیر ۱۳۹۶ می‌باشد.

همچنین مهلت ارایه صورت معاملات فصل بهار تا ۱۵ مرداد و مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل بهار تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۶ می‌باشد.

مودی گرامی برای آگاهی بیشتر و تنظیم اظهارنامه مالیاتی خود توسط کارشناسان موسسه حقوقی . بین‌المللی ایلیا، با شماره تلفن: ۲۶۴۰۶۰۴۰ ۰۲۱ تماس بگیرید.

اظهارنامه مالیاتی چیست؟

اظهارنامه مالیاتی در واقع کارنامه مالی یک سال کاری شرکت یا شخص می‌باشد که جهت محاسبه مالیات به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم می‌گردد.
در ایران مالیات به دو صورت خود اظهاری و یا علی‌الرأس محاسبه می‌گردد. در سیستم خود اظهاری شخص حقیقی یا حقوقی شخصا اعلام می‌نمایند که در طول سال مالی چه مقدار درآمد داشته و چه مقدار باید مالیات پرداخت نماید؛ بنابراین با تکمیل اظهارنامه‌ای (شامل کل درآمدها، هزینه‌ها، استهلاک‌ها، حقوق کارمندان و…) معافیت مالیاتی و در نهایت مبلغ مالیات سالیانه خود را محاسبه و به اداره دارایی ارائه می‌نماید. دارایی نیز به شرط درست بودن مطالب و کامل بودن مدارک و عدم تخلف از قوانین ثبت دفاتر و اظهارنامه و… آن را مورد پذیرش قرار می‌دهد و با توجه به آن مالیات دریافت می‌نماید. در صورت عدم پذیرش اظهارنامه مالیاتی و یا عدم ارایه آن به دارایی ممیز مربوطه به صورت علی‌الرأس مالیات را محاسبه نموده و به مودی اعلام می‌نماید و نظر او ملاک پرداخت می‌باشد.

برای آشنایی با چگونگی تنظیم اظهارنامه مالیاتی می‌توانید این مقاله را بخوانید.

تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال ۱۳۹۵
۷۵۳۶۵ (۹۸۲۱+)


تاکنون ۰ دیدگاه برای "تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال ۱۳۹۵" ثبت شده است.