خبرها و اطلاعیه‌ها در مورد ثبت شرکت، ثبت برند و سایر مسائل ثبتی، حقوقی و مالیاتی شرکت ها


اخذ دفاتر پلمپ شده مالیاتی سال ۱۳۹۷ و لزوم ثبت تغییرات آدرس شرکت

تمام شرکتها و مؤسسات غیر تجاری باید در پایان هر سال مالی نسبت به اخذ دفاتر پلمپ شده مالیاتی سال بعد از سازمان امور مالیاتی حوزه فعالیت خود اقدام کنند. با توجه به تصمیم جدید سازمان امور مالیاتی از امسال (سال ۱۳۹۶) تمام دفاتر پلمب شده مالیاتی به نشانی پستی شرکتها (بر اساس کدپستی ١٠ رقمی

پخش ۱۰۰% رایگان تیزر تبلیغاتی از شبکه‌های صدا و سیما

به منظور حمایت از کارآفرینان و تولیدات داخلی، تمام کسب و کارهای تولیدی و خدماتی کشور که در اسفند ۱۳۹۵ بیش از ۱۰ نفر کارگر بیمه کرده باشند و مجوزهای لازم شغلی از جمله برند تجاری ثبت شده را دارا باشند، مشمول پخش یک دوره کاملا رایگان تیزر تبلیغاتی در تمام شبکه‌های صدا و سیما بدون محدودیت در انتخاب برنامه و شبکه می‌باشند.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر

ثبت ایلیا با پشتوانه بیش از یک دهه تجربه در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر (KBSP2012) که از ۹ تا ۱۲ تیر ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود حضور خواهد داشت.

پلمپ دفاتر مالیاتی سال ۱۳۹۷

ثبت ایلیا به منظور ارائه‌ی خدمات مناسب مالیاتی و ثبتی و همچنین جلوگیری از ازدحام در ماه‌های پایانی سال، برای تمام شرکت‌‌ها و موسسه‌هایی که تا پایان دی ماه نسبت به دریافت دفاتر پلمب شده‌‌ی سال ۱۳۹۵ خود اقدام می‌کنند ۵۰% تخفیف ویژه در نظر گرفته است.

مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده اجرایی شد

با اجرایی شدن مرحله هفتم نظام مالیات بر ارزش افزوده از تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ تمام اشخاص حقوقی فعال، با هر مقدار فروش یا درآمد از محل کالا و خدمات که به موجب فراخوان‌های قبلی تاکنون برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده فراخوان نشده بودند، مشمول اجرای این قانون خواهند شد.

تسلیم اظهارنامه مالیاتی سال ۱۳۹۵

آخرین فرصت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۴ هجری خورشید، برای افراد حقیقی تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ و برای افراد حقوقی و اجاره املاک تا پایان تیر ۱۳۹۵ می‌باشد.

تشکیل و ثبت مجمع عمومی عادی سالیانه

تمام شرکت‌های سهامی خاص باید سالی یک بار و در زمانی که در اساسنامه پیش‌بینی شده (معمولاً ۴ ماه اول سال) نسبت به تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه خود اقدام نمایند.

حضور ثبت ایلیا در نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌‌های خشک و صنایع وابسته

موسسه حقوقی . بین‌المللی ایلیا (ثبت ایلیا) در سومین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌‌های خشک و صنایع وابسته میزبان شما بازدیدکنندگان گرامی در سالن A44 غرفه ۱۱۶ می‌باشد.

حضور ثبت ایلیا در نمایشگاه بین‌المللی تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته

موسسه حقوقی . بین‌المللی ایلیا (ثبت ایلیا) در دوازدهمین نمایشکاه بین‌المللی تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته میزبان شما بازدیدکنندگان گرامی در سالن ۱۰-۱۱ غرفه ۱۲۷ می‌باشد.

مجلس نسبت سود خالص شرکت‌های سهامی خاص و عام را تعیین کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت سود خالص سال مالی شرکت‌های سهامی خاص و عام را تعیین کردند. نمایندگان مجلس در جریان رسیدگی به طرح اصلاح ماده ۲۴۱ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت با ماده واحده آن با ۱۲۰ رأی موافق، ۴۲ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ رأی موافقت کردند.

درآمد ۴ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان در سال جاری

پارک علم و فناوری با در اختیار داشتن تنها ۲۰ هکتار مساحت در ۳۰ استان کشور عضو دارد، و تمام بودجه‌ای که دولت در اختیار آن‌ها قرار داده است از ۱۰۰ میلیارد تومان بیشتر نمی‌شود، اما فروش و درآمدشان در سال جاری ۴ هزار میلیارد تومان بوده است که این اتفاق شگرف و امیدوارکننده است.

لزوم برندسازی کشمش ایرانی در بازارهای جهانی

ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ کشمش دنیا است و جایگاه کشمش ایران می‌تواند بسیار بهتر از وضعیت کنونی باشد، اما عدم حمایت و توجه به این محصول، صادرات این محصول را تحت تاثیر قرار داده است. قیمت کشمش صادراتی ایران نسبت به سایر کشورها پائین‌تر است.

تشکیل مناطق آزاد خاص ضرورتی ندارد

رضا رحمانی بر ضرورت بهره‌مندی از مناطق آزاد در راستای تقویت صادرات و توسعه تعامل با کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: اگر مناطق آزاد تبدیل به مکانی برای واردات شوند این اتفاق دارای ایراد بوده و باید جلوی آن را گرفت.

لزوم برندسازی زعفران ایرانی در بازارهای جهانی

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برندسازی یکی از راه‌های توسعه محصول زعفران است،‌ گفت: اگر بتوانیم صنایع بسته‌بندی و برندسازی زعفران را به سطح استانداردهای جهانی برسانیم طبیعتا با این توان، دوباره سهم خود را از بازار جهانی به دست می‌آوریم.