ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران می‌باشد. این نوع از شرکت بین دو یا چند نفر برای انجام کارهای تجاری مانند فعالیت‌های بازرگانی، خدماتی، ساختمانی و… در ابعاد کوچک تشکیل می‌شود. این نوع از شرکت‌ به این جهت با مسئولیت محدود (Limited liability company)(کوته‌سازی: LLC) نامیده می‌شود که برخلاف شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هر یک از شرکاء در مورد قروض (بدهی‌ها) و تعهدات شرکت، محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند. به زبان ساده‌تر در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند جوابگوی طلبکاران باشد تنها سرمایه‌ی شرکاء از بین می‌رود و طلبکاران نمی‌توانند باقیمانده‌ی مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت مطالبه کنند.
ثبت شرکت با مسئولیت محدود از زمان تکمیل مدارک و تشکیل پرونده، بین ۲۰ تا ۳۰ روز کاری به طول می‌انجامد.


بیشتر بخواهید: ثبت شرکت سهامی خاص


انتخاب نام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در نام شرکت با مسئولیت محدود باید عبارت (با مسئولیت محدود) درج شود در غیر اینصورت شرکت به عنوان شرکت تضامنی شناخته می‌شود و در برابر اشخاص ثالث تابع مقررات شرکت‌های تضامنی است. همچنین نام شرکت نباید در بردارنده‌ی اسم هیچ کدام از شرکا باشد که در غیراینصورت شریکی که اسم او در نام شرکت استفاده شده است در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت‌ تضامنی را دارد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال (یکصد هزار تومان) می‌باشد و نیازی نیست تمام یا قسمتی از این مبلغ به حسابی در بانک واریز شود. سرمایه یک شرکت با توجه به موضوع و سطح فعالیت آن تعیین می‌گردد و در مسائلی همچون دریافت تسهیلات بانکی یا انعقاد قراردادها یا دریافت نمایندگی‌ها و… می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. با این وجود برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود هیچگونه منع قانونی برای تعیین مقدار سرمایه شرکت وجور ندارد و می‌شود سرمایه را همان حداقل (یک میلیون ریال) در نظر گرفت.
همچنین نقل و انتقال سهام در این نوع از شرکت‌ها در یکی از دفاتر اسناد رسمی و یا با تنظیم صورتجلسه‌ی دو مرحله‌ای در اداره ثبت شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

شرایط شرکاء، هیئت مدیره و بازرسین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

  • شرکت با مسئولیت محدود حداقل با دو نفر شریک تشکیل می‌شود که باید حداقل یکی از شرکا بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
  • افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند و تنها می‌توانند به عنوان شریک انتخاب شوند.
  • اگر تعداد شرکاء بیش از ۱۲ نفر باشد، شرکت باید دارای هیئت نظار بوده و هیات مزبور باید لااقل سالی یکبار مجمع عمومی شرکاء را تشکیل دهد.
  • حداقل تعداد مدیران یک نفر می‌باشد و حداکثری برای تعداد اعضای هیئت‌مدیره تعریف نشده است. (بهتر است به جهت مشخص شدن اکثریت و اقلیت در تصمیم‌گیری‌ها تعداد افرد هیئت‌مدیره فرد باشد)
  • اعضاء هیئت‌مدیره نباید کارمند دولت باشند.
  • اعضاء هیئت‌مدیره نباید دارای سابقه کیفری (سوء پیشینه) باشند.
  • اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود و یا با توافق شرکاء برای مدت خاصی انتخاب می‌شود.
  • انتخاب بازرس یا بازرسین کاملا اختیاریست!

مشاوره رایگان درباره ثبت شرکت با مسئولیت محدود
۷۵۳۶۵ (۹۸۲۱+)


تاکنون ۸ دیدگاه برای "ثبت شرکت با مسئولیت محدود" ثبت شده است.


مسعود / ۹ ماه پیش #

سلام
بابت سایت خوبی که دارید تشکر می کنم. من برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کردم، اما بعد از ارسال پرونده از موضوع شرکت ایراد گرفتن و پرونده برگشت خورد. بعد از گذشت چهار روز اینکه اصلاحیه رفع نقص زدم هنوز جوابی از طرف ثبت شرکت ها در سایت نیست. گواهی عدم سوء پیشینه من تا دو روز دیگه اعتبار داره. میخواستم بدونم اگر در روز آخر اعتبار گواهی، ثبت شرکت ها پرونده من رو تائید کنن، با توجه به اینکه سه روز بیشتر برای ارسال پرونده زمان نیست من باید چه کاری انجام بدم که درخواست من رد نشه؟
لطف بزرگی می کنید اگر جواب من رو بدید.
متشکرم

 پاسخ دهید
اکبری / ۱۲ ماه پیش #

سلام خسته نباشید
اینجانب در مرحله ثبت اینترنتی شرکت با مسئولیت محدود می باشم. شرکت با مسولیت محدود باید نقدی سهام یا سرمایه داشته باشد یا غیر نقدی هم شاملش میشه .لطفا راهنمایی کنید چگونه

 پاسخ دهید
مشایخی / ۱۲ ماه پیش #

با سلام برای تنظیم اساسنامه برای ثبت شرکت برای تحویل به اداره ثبت شرکتها .نیاز به طی کردن مراحل خواصی هست یا باید متن خواصی بجز مشخصات اشخاص نوشته شود یا توسط شخص حقیقی یا حقوقی خواصی پر شود .فقط فرم اساسنامه رو پر کنیم وبرای اداره ثبت شرکتها پست کنیم

 پاسخ دهید
خدیجه / ۱ سال پیش #

با سلام و احترام،
اینجانب در مرحله ثبت اینترنتی شرکت با مسئولیت محدود می باشم. در مرحله ثبت اسامی پیشنهادی اسامی را وارد کرده ام، لیکن با توجه به اینکه هنوز اسم شرکت تأیید نشده است، چگونه میتوانم در فرم های مختلف از جمله تقاضانامه، شرکت نامه و اساسنامه، بند مربوط به نام شرکت را تکمیل کرده و در مراحل ورود این فرم ها در سایت، آنها را وارد کرده و ثبت نام اینترنتی را پایان برسانم. لطفاً راهنمایی بفرمایید. با تشکر از زحمات شما

 پاسخ دهید