درآمد ۴ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان در سال جاری

درآمد شرکت‌های دانش بنیان
درآمد ۴ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان در سال جاری

به گزارش سامانه اطلاع‌رسانی ثبت ایلیا به نقل از خبرگزاری مجلس شورای اسلامی:

عطاالله سلطانی‌صبور عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس طی بازدید از پارک علم و فناوری معاونت فناوری ریاست‌جمهوری گفت: پارک علم و فناوری با در اختیار داشتن تنها ۲۰ هکتار مساحت در ۳۰ استان کشور عضو دارد، و تمام بودجه‌ای که دولت در اختیار آن‌ها قرار داده است از ۱۰۰ میلیارد تومان بیشتر نمی‌شود، اما فروش و درآمدشان در سال جاری ۴ هزار میلیارد تومان بوده است که این اتفاق شگرف و امیدوارکننده است.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معاون پارلمانی رییس‌جمهور، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و مدیران پارک علم و فناوری در این دیدار اعضاء کمیسیون را همراهی کردند، افزود: نوآوری‌ها و ابداعات ۳۶ شرکت این پارک در حوزه دانش بنیان به نمایش گذاشته شده بود.
وی با بیان اینکه بلوغ شرکت‌های دانش بنیان در تمام دنیا در ۳۰ سالگی اتفاق می‌افند در حالی که از عمر این شرکت‌ها در ایران تنها ۱۲ سال می‌گذرد، افزود: داروی درمان کامل میگرن انحصارا برای ایران توسط این شرکت‌‌ها تولید شده است و دارو‌ها و پمادهای مختلف دیگری در حوزه پزشکی در کنار دستاوردهای صعنتی و آموزشی تولید کرده‌اند.
عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت: این دستاوردهای پول ساز علمی نوید تغییر دیدگاه را می‌دهند که از علم هم می‌توان ثروت تولید کرد و همیشه نیاز به پول‌های کلان نیست.

درآمد ۴ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان در سال جاری
۷۵۳۶۵ (۹۸۲۱+)


تاکنون ۰ دیدگاه برای "درآمد ۴ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان در سال جاری" ثبت شده است.