ثبت شرکت مراحل و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت


ثبت شرکت مختلط سهامی

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت شرکت مختلط سهامی یکی از انواع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران می‌باشد که در حال حاضر منسوخ شده است! شرکت مختلط سهامی شرکتی است که تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکاء سهامی و یک یا چند شریک ضامن تشکیل می‌شود.

ثبت شرکت نسبی

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت شرکت نسبی یکی از انواع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران می‌باشد که در حال حاضر منسوخ شده است! شرکت نسبی برای امور تجاری تحت نام مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل می‌شود. هر یک از شرکا به اندازه‌ی سرمایه‌ای که در شرکت دارد نسبت به قروض و تعهدات شرکت دارای مسئولیت می‌باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران می‌باشد. این نوع از شرکت بین دو یا چند نفر برای انجام کارهای تجاری مانند فعالیت‌های بازرگانی، خدماتی، ساختمانی و… در ابعاد کوچک تشکیل می‌شود. این نوع از شرکت‌ به این جهت با مسئولیت محدود (Limited liability company)(کوته‌سازی: LLC) نامیده می‌شود که برخلاف شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هر یک از شرکاء در مورد قروض (بدهی‌ها) و تعهدات شرکت، محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت ...

ثبت شرکت سهامی خاص

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت شرکت سهامی خاص یکی از انواع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران است که از نظر ساختار تقریبا شبیه به ثبت شرکت با مسئولیت محدود می‌باشد. ماهیت این نوع شرکت بازرگانی است و از جنبه‌ی اعتباری برای اخذ تسهیلات بانکی، اخذ نمایندگی‌های معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده‌های سطح بالا مناسب است. سرمایه در این نوع از شرکت‌ها به سهام تقسیم می‌شود.

ثبت موسسه غیر تجاری

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت موسسه یکی از انواع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران محسوب می‌شود. موسسه‌ها برای هدف‌های غیر تجاری مانند فعالیت‌های علمی، فرهنگی، هنری، خدماتی، مشاوره‌ای، امور خیریه و... تشکیل می‌شوند.

ثبت شعبه شرکت خارجی در ایران

    توسط: ثبت ایلیا

بنا بر قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت‌های خارجی، این شرکتها اگر در کشور محل ثبت خود، شرکت قانونی شناخته می‌شوند، مشروط به عمل متقابل از سوی کشور متبوع می‌توانند در زمینه‌هایی که توسط دولت جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌شود در چهارچوب قوانین و مقررات کشور نسبت به ثبت شعبه یا نمایندگی خود اقدام نمایند.

ثبت شرکت تضامنی

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت شرکت تضامنی یکی از انواع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران است. شرکت تضامنی شرکتی است که تحت اسم مخصوصی برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود و اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض شرکت کافی نباشد٬ هر یک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قروض می‌باشند.

ثبت شرکت تعاونی تولید و مصرف

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت شرکت تعاونی یکی دیگر از انواع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران است. شرکت تعاونی مشارکتی است بین افراد برای دستیابی به منافع مشترک. در حقیقت این افراد به همدیگر کمک می‌کنند و برای تهیه مایحتاج یا کسب اعتبار و وام تعاونی تشکیل می‌دهند.

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت شرکت مختلط غیر سهامی یکی از انواع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران می‌باشد که در حال حاضر منسوخ شده است! شرکت مختلط غیر سهامی شرکتی است که برای امور تجارتی در تحت اسم مخصوصی بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک یا چند نفر شریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می‌شود.

ثبت شرکت سهامی عام

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت شرکت سهامی عام یکی از انواع ثبت شرکتها در قانون تجارت ایران می‌باشد که برای انجام پروژه‌های بزرگ عمرانی، صنعتی، کشاورزی و... وجود چنین شرکت‌های بزرگی لازم و ضروری می‌باشد. در اینگونه از شرکت‌ها سرمایه‌های اندک در قالب سهام به عموم مردم واگذار می‌شود.

ثبت شرکت هلدینگ

    توسط: ثبت ایلیا

ثبت شرکت هلدینگ به ثبت شرکتی سهامی (سهامی خاص یا سهامی عام) گفته می‌شود که مسئولیت کنترل و مدیریت شرکت‌های زیر مجموعه‌ی خود را به صورت مستقیم بر عهده دارد. این اصطلاح عموماً برای شرکت‌هایی به کار می رود که کالا یا خدمت تولید نمی‌کنند، در عوض، هدف آن‌ها این است که با مالکیت سهام دیگر شرکت‌ها، گروهی از شرکت‌ها را تشکیل دهند.

ثبت نمایندگی شرکت خارجی در ایران

    توسط: ثبت ایلیا

نماینده شرکت خارجی شخص حقیقی یا حقوقی است که براساس قرارداد نمایندگی، انجام بخشی از موضوع و وظایف شرکت خارجی را در محل برعهده گرفته است. نماینده یا نمایندگی شرکت خارجی نسبت به فعالیت‌هایی که تحت نمایندگی شرکت خارجی در محل انجام می‌گیرد مسئولیت خواهد داشت.